Oferowane przez naszą firmę kojce dla psów to konstrukcje do tworzenia bezpiecznej strefy, w której zwierzę musi mieć odpowiednie warunki na czas zamknięcia, czyli np. podczas przyjmowania gości w ogrodzie czy w innych okolicznościach. Zagroda taka powinna być dopasowana do potrzeb czworonoga, ze szczególnym uwzględnieniem danej rasy. Co istotne – ważne jest nie tylko przystosowanie wymiarów takiej konstrukcji do wielkości pupila, ale i należyte dostosowanie miejsca, by np. wiatr czy opady deszczu nie zakłócały jego spokoju. Poniżej podpowiadamy, w jaki sposób przygotować grunt pod kojec dla psa do domu z podwórkiem.

Wybór odpowiedniego podłoża

Wszystko zaczyna się od doboru właściwego podłoża, na jakim zostanie zainstalowana zagroda. Wyróżnia się przy tym kilka rozwiązań. Pierwsze i powszechnie stosowane to montaż takiej zabudowy na bloczkach betonowych. W takim przypadku można postawić na konstrukcję z podłogą z desek lub bez niej. Metoda ta wymaga dużej precyzji, jeśli chodzi o wyrównanie i wypoziomowanie. Jednak z drugiej strony zapewnia zwierzęciu komfortowe warunki bytowe. Ponadto – kojec dla psa w ogrodzie przy domu prezentuje się bardzo estetycznie.

Inny sposób to wykorzystanie płyt ażurowych. To dość proste i szybkie rozwiązanie, jakie może wymagać użycia podsypki, chroniącej przed wypłukaniem piasku. Zagrody stawia się również na kostce brukowej, jednak w takim przypadku najlepiej użyć osobnych stóp betonowych. Sam bruk przy próbach kotwiczenia pęka i nie gwarantuje właściwego osadzenia konstrukcji na podłożu. Ostatecznie – do instalacji kojców dla psów stosuje się także fundamenty. Wówczas wykonuje się wylewkę wzdłuż planowanych ścian konstrukcji. Trzeba pamiętać, że powinny one wystawać na co najmniej 10 cm nad ziemię.

Kojec dla psa – o tym trzeba pamiętać

W każdym przypadku, a szczególnie przy bloczkach betonowych, bardzo ważne jest odpowiednie wypoziomowanie i wyrównanie gruntu. Wszak zagroda dla psa musi być maksymalnie komfortowa i bezpieczna dla pupila. To wiąże się z koniecznością stworzenia stabilnej podstawy, po której zwierzę bez wahania będzie się poruszać, a jednocześnie – zagwarantuje, że np. w kojcu nie będzie zatrzymywać się woda.

Co ważne – czworonóg nie powinien mieć także możliwości przekopania się pod ścianami swojej ochronki. Te zaś, wraz z dachem, muszą mu zapewniać odpowiednią ochronę przed wiatrem, opadami atmosferycznymi, jak i intensywnym słońcem. Warto też wybrać dobrze osłonięte miejsce przy domu. Bardzo istotne jest właściwe zakotwiczenie zagrody w podłożu. To zwiększa odporność kojca na wiatry i zapobiega np. oderwaniu się podczas silniejszych podmuchów.

Zagrody dla psów od doświadczonego producenta

Dbamy o indywidualne podejście do oczekiwań Klientów. Dlatego u nas zamówisz zagrodę dla psa, jaka będzie dopasowana do jego potrzeb. Będzie to miejsce, gdzie bezpiecznie się schroni w czasie niepogody, ale też, w razie takiej potrzeby, łatwo go odseparujesz, zapewniając mu w pełni komfortowe warunki. Jeśli chcesz mieć pewność, że konstrukcja, która stanie przy Twoim domu będzie solidna – skorzystaj z prezentowanej oferty.